Hamilton Kangaroos

Team Sheets

Senior/Reserves Football


Senior Coach: Hamish Waldron
Reserves Coach: Tim Cogger & Adrian (Buddy) Linke
Senior Captain: Brady Hicks
Reserve Captain: James Pike
Playing Number First Name Last name
1 ANGUS NOSKE
2 RYAN SIGLEY
3 ANDREW PEPPER
4 NATHAN FALL
5
6 JASON McINTOSH
7 BRADY HICKS
8
9 LUKE BARNES
10 CAMERON WHYTE
11 CAMERON PITHER
12
13 DAVE ARNOLD
14 CHRIS QUINN
15 MICK MCMEEL
16 JAMES PIKE
17 JACK HICKEY
18 TAINE MORRIS
19 HARRY McGINLEY
20 AARON GLARE
21 CALEB ONDERWATER
22 TOM McGINLEY
23 ADRIAN LINKE
24 JAMES WHYTE
25 SEAN PICKEN
26 HAMISH WALDRON
27 HUGH DOUGLAS
28 RORY GILL
29 KANE TAYLOR
30 JON MANSON
31 DARCY RUSSELL
32 NOAH UEBERGANG
33 TOBI COOK
34 CHARLES MURRIE
35
36 DUNCAN RENTSCH
37 ALLAN MARTIN
38 BAILRY MASON
39 ALEX CLEMENS
40 LUKE UEBERGANG
41 HARRY ENGLISH
42
43
44 TOM FITZGERALD
45 JARROD PYE
46
47 JAMES MILICH
48
49
50
51 CAMERON WHYTE
52
53
54 BEN STRAKIE
55 TIM COGGER
56
64 ZAC BURGESS

Under 18.5's Football


Coach: Luke Uebergang
Captain: Hamish Cook
Playing Number First Name Last name
53 Henry Dennis
54 Ben Starkie
56 Jack Austin
57 Edwin Rentsch
58 New Andrew
59
60 Lachie Urquhart
61 Bailey Cooper
62 Thomas Logan
63
64 Zach Burgess
65
66 Henry Haynes
67 Sam Jewell
68 Ben Marti
69 Jason Hawker
70 Marcus Matuschka
71 Charlie Alexander
72 Joseph Lehmann
73 Ben Potter
74 William Hunter
75 Hamish Cook
76 Ethan Knight
77 Mason Tooley
78 Deacon White
79 Lachlan Rees
80 Will Povey
81 Noah Herrmann
82 William Kent
83 Nate Krause
84 Harrison Killen

Open Netball


Coach: Kelsey Lewis
First Name Last Name 
Hayley Sherlock
Steph Holcombe
Hollie Phillips
Chloe Tuffnell
Kyra McKinnis
Rhianne Lewis
Amanda Douglas
Jedah Huf

Division 1 Netball


Coach: Rhianne Lewis
First Name Last Name 
Tam Milne
Gabby Redpath
Bailey Ryan
Jess Marshal
Annie Walsh
Tegan Menzel
Ebony Wilson
Sophie Robinson
Maddie Phillips

Division 2 Netball


Coach: Kelsey Lewis
First Name Last Name 
Belinda Carroll
Tahlia Ross
Maddie Rhook
Sharney Millard
Bianca MacIver
Hayley Ryan
Joe McKew
Bec McCann

Division 3 Netball


Coach: Sarah Wiegard
First Name Last Name 
Molly O’Brien
Phoebe Dunn
Ella Sevior
Mackenzie Mason
Hannah Ellwood
Lauryn Edwards
Jasmine Teriaki
Ellorah McConachy

17 & Under Netball


Coach: Rhianne Lewis
First Name Last Name 
Hollie Phillips
Madeline Phillips
Tahlia Ross
Mackenzie Mason
Maddie Rhook
Isabella O’Sullivan
Amy Innes
Jeddah Huf
Bailey Ryan

15 & Under Netball


Coach: Bec Arnold
First Name Last Name 
Ellorah McConachy
Grace Cleaver
Caitlin Urquhart
Molly O’Brien
Kara Karatau-Keightley
Zoe Balog
Phoebe Dunn
Ava Sobey
Ella Sevior

13 & Under Netball


Coach Name: Aly Smead
First Name Last Name
Maddox Ryan
Saskia Gould
Sophie Crawford
Neve Beardshell
Georgia Taylor
Mackenzie Beaton
Micha Wear

Under 16's Football


Coach Name: Bernie Porter
Captain Name: Jack Jennings and Bailey Baker
Playing Number First Name Last name
1 ANGUS KISSEL
2 HUGH FITZGERALD
3 LACHLAN PHILLIPS
4
5 ANGUS KISSEL
6 KYLE RHOOK
7 BRODIE PHILLIPS
8 ARCHIE PORTER
9
10 JOSHUA MILLER
11
12 THOMAS CALVERT
13 CHARLIE FIEILD
14 PETER MILARD
15 JAKE HARDY
16 JOEY LEHMANN
17 BAILEY BARKER
18
19
20 STORMY MANAIA
21 HARRY AUSTIN
22 JOCK NICHOLLS
23 RYAN WARDLAW
24 RYLAN MCCONACHY
25 RHYS DAFFEY
26 ZAC ELLIOTT
27 LACHLAN PAGE
28 GEORGE HUF
29 JACK JENNINGS
30 JAKE TONISSEN

Under 14's Football


Coach Name: Matt Dunn
Captain Name: JACK SOBEY
Playing Number First Name Last name
1 GEORGE FIELD
2 ANGUS FROST
3 JOBE DUNN
4 RYLEY MUNRO
5 ANGUS HEAZLEWOOD
6 JOSHUA SEVIOR
7
8
9 JOSHUA SEVIOR
10 HAYDEN PHILLIPS
11
12 ZANE THOMAS
13 HARRY MERCER
14 GRADY BELL
15 MAYLES ALDERMAN
16 WILL BOURKE
17 GEORGE CLARK
18 RILEY IREDELL
19
20 JACK EWING
21 ISAAC LEHMANN
22 TAMATI MANIA
23 JACK SOBEY
24 FRANK GILL
25 LIAM TONISSEN
26 HAMISH MYERS
27 MATTHEW CALVERT
28 HUNTER VAN SOMEREN

15 & Under Reserves Netball


Coach Name: Sarah Wiegard
First Name Last Name 
Scarlett Hintum
Tessa Kelly
Ella Ractcliffe
Emma Vallance
Keely Beaton
Sienna Lewis