Terang Mortlake

Team Sheets

Senior/Reserves Football


Senior Coach: Ben Kenna
Reserves Coach: Joel and Chris Crawley
Senior Captain: Joe Arundell
Senior Captain: Jarryd Hay
Playing Number First Name Last name
1 Joe Arundell
2 Daniel Kenna
3 Gus Bourke
4 Dylan Jones
5 Hugh Porter
6 Xavier Vickers
7 Sam McLean
8 Oliver Martin
9 Isaac Kenna
10 Harvey Roberts
11 Ned Roberts
12 Will Ruddle
13 Mac Carlin
14 Darcy Hobbs
15 Ryley Hutchins
16 Will Berryman
17 Jarryd Hay
18 Dom Kenna
19 Joel Crawley
20 Toby Harris
21 Declan O’Connor
22 Jack Lehmann
23 Brodhi Carracher
24 Jordan Cavarsan
25 Matthew Baxter
26 Luke Kenna
27 Tyson Royal
28 Matt Arundell
29 Sam Crawley
30 Jake Lee
31 Nathan Jones
32 Jordan Harris
33 Tyson Densley
34 Bailey
Kavenagh
35 Jimmy Moloney
36 Ryan Tanner
37 Lachlan Wareham
38 Will Kain
39 Tyne Anderson
40 Jack Aitkens
41 Thomas Justin
42 Caleb Scanlon
43 Connor Cardwell
44 Lachie Barr
45 Jack Kenna
46 Chris Crawley
47 Ned Arundell
48 Tom Arundell
49 Will Kenna
50
51 Craig McKenzie
52 Jarrad Blain
53 Tom Clissold
54
55 Tipa Brown
56 Dale McDowell
57 Lachie Higginson
58 Jack
McConnell
59 Jake Tanner

Under 18.5's Football


Coach:Jason Conheady
Captain: Tyson Royal
Playing Number First Name Last name
1
2
3 Jock McGavin
4 Jack Cowan
5 Hugh Porter
6 Xavier Vickers
7 Josh Brown
8 Mitch Hughes
9 Tyler Vickers
10 Harvey Roberts
11 Riggs Layley
13 Liam Schuuring
14 Craig King
15 Ryley Hutchins
16 Oliver Martin
17 Ned Roberts
18 Joseph Heffernan
19 Kade McDowall
22 Lachlan Mallett
24 Jacan Brooks
25 Bayley Primrose
27 Damian Goddard
28 Will Owen
30 Tyson Royal
31 Liam Malice
32 Charlie Calvert
36 Henry Roberts
38 Tom
Hetherington
41 Liam Anders
47 Oliver Mahncke
48 Billie Baxter

Open Netball


Coach: Sharon Kenna
First Name Last Name
Eboni Knight
Aimee Arundell
Emma Lucas
Jacqui Arundell
Ellen Rose Lee
Maddie Solly
Rhi Davis
Ange Northcotte

Division 1 Netball


Coach: Emma Lucas
First Name Last Name
Linda Clifford
Maddie Chesshire
Jess Church
May Suhan
Jess Baxter
Sarah Davis
Ava Grundy
Claudia Lee

Division 2 Netball


Coach: Cherie Robertson
First Name Last Name
Tui Robertson
Kristy Crawley
Kaitlyn Lee
April Harris
Zoe Rithie
Amhy Conheady

Division 3 Netball


Coach: Simone Gordon
First Name Last Name
Chelsea Lucas
Georgia Guest
Harriet Place
Stacey Boyd
Zoe Barker
Olivia O’Brien
Simone Gordon
Sophie Conheady

17 & Under Netball


Coach: Rhi Davis
First Name Last Name
Ruby Kenna
Holly Fowler
Lucy Finnerty
Niamh Scanlon
Lydia Harris
Leah Dickson
Anna Dickson
Ava Grundy

17 & Under Reserves Netball


Coach: May Suhan & Maddie Chesshire
First Name Last Name
Scarlett Sagnol
Kiarna Murfett
Holly
Hetherington
Lucy Board
Isla Primrose
Molly Goddard
Mia Dickson

15 & Under Netball


Coach: Faye Clarke
First Name Last Name
Taleah Murfett
Millie Coolahan
Meg Arklay
Lara Clarke
Jess Bell
Lucy Carmody
Holly Jones
Millie Scanlon
Charli Dillion

13 & Under Netball


Coach: Kym Grundy
First Name Last Name
Ava Conheady
Tayla Bell
Lyla Grundy
Pippa Barr
Clara Kenna
Madelyn Clarke
Ella Clifford
Maddison Wallace

Under 16's Football


Coach: Craig Fowler
Playing Number First Name Last name
2 Henry Carroll
3 Lockie Lehmann
5 Oscar Ritchie
10 Riley Kelly
14 Winton Ochieng
16 Jack Fowler
18 Hamish Hobbs
19 Oliver Kenna
21 Henry Smith
25 Damon Anders
29 Mitchell Harvey
45 Ethan McMaster
6 Charlie Carmody
9 Tyler Vickers
17 Ned Roberts
22 Jacan Brooks
23 Liam Anders
25 Oliver Guthrie
49 Will Layley

Under 14's Football


Coach:Sam Heffernan and Lachie Barr
Playing Number First Name Last name
1 Charlie Kenna
2 Beau Fuge
3 Sam Wareham
6 Tayte McMaster
7 Jack Ritchie
9 Josh Slater
10 Max Heffernan
12 Jobe Baker
13 Cameron Goddard
15 Jack Farrell
16 Clayton Burford
17 Spencer Sagnol
18 Mason Barr
19 Cooper Herry
21 Charlie Roberts
24 Liam McGinness
25 Jordie Bailey
Kane Killen

Under 12's Football


Coach: Paul Scanlon and John Meade
Playing Number First Name Last name
1 Arlo Herry
2 Max Slater
3 Finn Scanlon
4 Percy Vaughan
5 Sonny Davis
6 Harper Dillon
7 Rupert Vaughan
8 Noah Conheady
9 Harry Beaton
10 Tom Scanlon
11 Logan Cumming
12 Jaxson Church
13 Harley Pickford
14 Riley McIntosh
15 Oliver Clarke
16 Michael
Woolhouse
17 Elijah Bradbury
19 Mitchell Leske
21 Nate Irving
22 Kai Crawley
23 Daniel Hyatt
25 Paddy Meade
53 Georgia Harvey
55 Jesse Fowler

13 & Under Reserves Netball


Coach: Kelly Mullens
First Name Last Name
Tahnee Sachs
Nikaiah Murfett
Lily Guthrie
McKenzie Dillon
Lucia Clarke
Sommer Jones
Hope Kenna
Violet Dillion